انجمن کودکان مهر هستی

خدمات اجرایی انجمن کودکان مهر هستی

1- خدمات آموزشی


انجمن کودکان مهر هستی به منظور بهبود سطح کیفی و کمی کودکان تحت سرپرستی، اقدام به برگزاری کلاس‌های درسی و غیر درسی در طول سال می‌کند. همچنین برای ارتقاء سایر مهارت‌های بچه‌ها، کلاس‌های متفرقه با مضمون یادگیری زبان خارجه، هنر، خلاقیت و… با توجه به نیازسنجی که توسط مددجویان انجمن صورت می‌گیرد، دایر می‌گردد.


2- خدمات بهداشتی


توجه به موضوع بهداشت کودکان و خانواده‌های آنها از دیگر مواردی است که انجمن با توجه به امکانات خود، سعی بر آن داشته تا حداقل ملزومات را برای این عزیزان فراهم کند. تهیه نوار بهداشتی، کلینکس، شامپو، مایع دستشویی، الکل ضد عفونی، ماسک، مسواک و …. از اقلامی است که به عنوان مثال بیان گردید که با توجه به شرایط و مناسبت‌ها، اهدا می‌گردد.
در این مسیر، بعضی از خیرین خود کالاهای بهداشتی را تهیه و تحویل انجمن می‌دهند و بعضی‌ها مبلغ نقدی را به حساب رسمی انجمن واریز می‌کنند. همچنین در این مسیر، یکسری از فعالیت‌های بهداشتی همچون کوتاهی مو توسط داوطلبین متخصص انجام می‌گیرد.


3- تهیه و توزیع اقلام مورد نیاز


– لوازم تحریر:


انجمن همواره سعی بر تهیه لوازم تحریر و ملزومات اولیه تحصیل کودکان را دارد. لذا از طریق شناسایی خیرین داخل بازار و یا با توجه به مبالغ جمع شده توسط افراد، هر ساله بسته های آموزشی را تهیه و بین بچه‌ها توزیع کند.


– کتب آموزشی:


تهیه کتاب‌های آموزشی و یا سایر کتاب‌های مفید برای بچه‌ها مثل کتب داستانی گوشه ای از فعالیت‌های انجمن می‌باشد.


– مواد غذایی و گوشت‌های نذری


انجمن کودکان مهر هستی هر ساله به بهانه مناسبت‌های مختلف، اعیاد رسمی، ماه رمضان، شب چله، سال تحویل و … بسته‌های مختلف مواد غذایی مثل حبوبات، گوشت، برنج، روغن، میوه و …. تهیه و بین خانواده‌های بچه‌ها توزیع می‌کند.


– پوشاک، کیف و کفش


تهیه لباس‌های گرم یا لباس مناسب برای تحصیل، فراهم کردن کیف و کفش برای بچه‌ها از دیگر فعالیت‌های مستمر انجمن است. در این بین با توجه به شرایط، اقدامات مرتبط و وابسته هم صورت می‌گیرد. به طور مثال در سال 1400 برای بچه ها تبلت‌هایی را فراهم کردیم تا خللی در مسیر تحصیل آنها پیش نیاد.


4- خدمات درمانی


در حال حاضر خدمات درمانی انجمن، معطوف به معرفی خانواده‌ها و بچه‌ها به امور پزشکی جهت ویزیت رایگان می‌باشد. گاها در این مسیر با توجه به ارتباطات و امکانات خیرین محترم، اقدامات بیشتری هم صورت گرفته است.


5- خدمات مشاوره‌ای


همانطور که مطلع هستید این قشر از جامعه با مشکلات عدیده ‌ای روبور هستند و گاها قربانی ناآگاهی و شرایط سخت پیرامونی خود هستند. لذا انجمن کودکان مهر هستی با توجه به بهره‌مندی از یک تیم حرفه‌ای و با تجربه در حوزه روانشناسی، توانسته‌ است در سه حوزه زیر، در این سالها به خانواده‌ها و کودکانمان خدمت رسانی کند:
– روانشناختی
– مهارت‌های زندگی کودکان
– مهارت‌های زندگی والدین