پاکسازی جنگل در روز طبیعت 10 تیر 98

پاکسازی جنگل در روز طبیعت 10 تیر 98

روز جهانی محیط زیست روزی است که از سوی سازمان ملل برای افزایش آگاهی مردم برای نگهداری محیط زیست و تحریک سیاستمداران به گرفتن تصمیماتی برای رویارویی با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری، به‌عنوان روز محیط زیست انتخاب شده‌است.

تاریخچه روز جهانی محیط زیست به سال ۱۹۷۲ یعنی ۴۴ سال پیش بر می‌گردد. در آن سال برای اولین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد. همزمان با برپایی این کنفرانس مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای را تصویب کرد که منجر به تشکیل UNEP (برنامه محیط زیست سازمان ملل) شد. هم‌اکنون ۴۴ سال است که UNEP در سراسر جهان مراسم ویژه‌ای را به مناسبت این روز برگزار می‌نماید. مراسم این روز می‌تواند به اشکال مختلف باشد مثل راهپیمایی‌های خیابانی، همایش‌های دوچرخه سواری، نمایش، مسابقات نقاشی و مقاله‌نویسی در مدارس، درختکاری، فعالیت‌های مربوط به بازیافت، پاکسازی و…. هدف از برگزاری چنین مراسم‌های جلب توجه عمومی به مسائلی است که محیط زیست را آلوده می‌سازد.

روز طبیعت و محیط زیست
روز طبیعت و محیط زیست

در ادامه ی اهداف سازمان های بین المللی جهت پاک سازی طبیعت از زباله های پلاستیکی و شهری موسسه کودکان مهر هستی بمانند سال گذشته در نظر دارد همراه با حرکت جهانی پاکسازی محیط زیست در تاریخ پنجم ژوئن مصادف با 10 تیر همراه کودکان خود با عزیمت به محل پارک جنگلی میرزا کوچک خان واقع درشهر آمل نسبت به جمع آوری زباله های شهری و پاکسازی پارک جنگلی میرزا کوچک خان اقدام نماید تا با این عمل الگویی رفتاری را در ذهن کودکان و بزرگسالان برای هرچه بهتر نگهداشتن محیط زیست و طبیعت ایجاد نماید.

باعث افتخار است اگر همراهی شما عزیزان دوستدار طبیعت شامل حال این مجموعه و کودکان پی سرپرست گردد.

تاریخ حرکت : دهم تیرماه 1398 ساعت 5:30 دقیقه ی صبح روز دوشنبه

آدرس : تهران بزرگراه رسالت خیابان شهید کرد مجتمع تجاری دنیای نور ط 5 و 3

تلفن تماس جهت هماهنگی : 02126303289

درباره نویسنده

ارسال دیدگاه